ТИП НА ДЕНОТ: (29.09.2021,21:00) БЕНФИКА – БАРСЕЛОНА

БАРСА НЕ СЕ ПРЕДАВА ЛЕСНО

Меѓународен, ЛШ, 29.09.2021: Бенфика – Барселона ТИП ГГ

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Бенфика и Барселона од рамките на најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони. Бенфика може да кажеме дека е во фантастична форма и немаат пораз на последните 19 натпревари во рамките на сите натпреварувања. Барселона од друга страна игра непрепознатливо, но важат за тим кој не се предава лесно. Овде домаќините дефинитивно се квалитетна екипа, но ние очекуваме интересен и неизвесен натпревар. Наш предлог за овој дуел е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.67.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*