Тикет на денот е-Спорт (29.09.2021)

Денешниот тикет нѐ враќа во светот на Dota 2, односно на Лигата на шампиони од каде што ни доаѓаат два возбудливи натпревари од кои најинтересен ќе биде тој меѓу Creepwave и V-Gaming, кои се борат за врвот во групната фаза.

B8 – Nemiga – 1 @ 1.44 во Bet365

Nemiga e „закован“ на дното на табелата со седум порази по седум одиграни меча и тој веќе се откажа од натпреварувањето, а за денешен ривал го има B8, кој со победа би се пласирал во топ-4 екипите на табелата. Фаворитската улога ја има токму B8, кој се наоѓа во добра форма и има три победи по ред во сите натпреварувања, додека Nemiga реди порази. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

V-Gaming – Creepwave – 2 @ 2.00 во 22Bet

Најинтересната пресметка денеска се игра меѓу V-Gaming и Creepwave, односно две екипи кои ќе се борат за висок пласман во Лигата на шампиони. Creepwave досега е без грешка, т.е. има шест победи по шест одиграни кола и е апсолутен фаворит да го освои првото место во групната фаза, но сметките може да им ги расипе V-Gaming, кој сепак има четири триумфи и два порази. Во меѓусебни средби води Creepwave со 1-0, а исто така се наоѓа и во фантастична форма, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*