ТИП НА ДЕНОТ: (22.09.2021,20:45) МИЛАН – ВЕНЕЦИЈА

МИЛАН ДА ДОМИНИРА

Италија, Серија А, 22.09.2021: Милан – Венеција ТИП 1/1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Милан и Венеција од рамките на италијанската Серија А. Милан ја започна оваа сезона одлично и не би требало да има проблем кога се е во прашање пласманот во Европа бидејќи од прикажаните игри може да заклучиме дека се во одлична форма. Венеција од друга страна е во катастрофална форма и во четири изиграни натпревари има само една победа. Овде Милан е далеку поквалитетен тим и очекуваме да доминира на овој натпревар. Наш предлог за овој дуел е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.79.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*