ТИП НА ДЕНОТ: (21.09.2021,20:45) НОРВИЧ – ЛИВЕРПУЛ

ЛИВЕРПУЛ Е ДАЛЕКУ ПОКВАЛИТЕТЕН

Англија, ЕФЛ Куп, 21.09.2021: Норвич – Ливерпул ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Норвич и Ливерпул од рамките на англискиот ЕФЛ Куп. Норвич е во многу лоша форма и со доста лошо расположение го пречекува тимот на Ливерпул бидејќи зад себе има врзано три последователни порази. Од друга страна гостите во последните пет натпревари има запишано четири победи и едно реми во сите натпреварувања. Наш предлог за овој дуел е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.59.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*