Тикет на денот е-Спорт (20.09.2021)

Во денешниот тикет од е-Спорт на репертоар ни се натпреварите од ESL Mistrzostwa Polski, а првиот се води меѓу две екипи кои се познаваат многу добро.

Wisla Krakow – Anonymo – 2 @ 2.50 во 22Bet

Wisla Krakow славеше пред пет дена против Budapest Five, откако претходно имаше три порази по ред од Gorillaz, Infinite Gaming и Copenhagen Flames, додека на 2 септември го реши бугарски Fatе. Anonymo се наоѓа во црна серија од пет порази по ред од Opaa gaming, Mad Lions, Skade и двапати EndPoint. Меѓутоа Anonymo ги доби последните две премсетки против Wisla Krakow, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 2.50 во 22Bet.

Tarczynski Protein – Honoris – 2 @ 1.61 во Bet365

Honoris е апсолутен фаворит во денешниот меч бидејќи славеше на два од последните четири натпревари, и тоа против CC Oglum и Nexux, додека беше поразен од SJ и K23. Додека Tarczynski Protein има четири порази по ред и не покажува амбиција да ја прекине катастрофалната серија. Во прилог на Honoris му оди и тоа што води со 1-0 во меѓусебните пресметки, па затоа наш предлог е 2 со квота 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*