Тикет на денот е-Спорт (16.08.2021)

Денеска ви нудиме два меча од Counter Strike, односно од турнирот ESL Pro League, кој допрва почнува, а очекуваме интересни натпревари во текот на Season 14.

Vitality – Ence – 1 @ 1.44 во 22Bet

Овие екипи ќе се сретнат по долго време, откако во претходната пресметка победи ENCE со 2-0, додека во претходните средби екипите беа релативно израмнети, па така имаат едно реми, две победи за Vitality и уште една за Ence. Кога би ја погледнале генералната форма, Vitality има три победи на последните пет дуели, додека Ence има два триумфи, па поради тоа наш предлог е 1 со квота 1.44 во 22Bet.

Astralis – Team Spirit – 1 @ 1.83 во Bet365

Astralis беше доминантен во досегашните пресметки со Team Spirit и има резултат од 4-1, па поради тоа се фаворит во денешниот дуел. Исто така, Astralis на последниот турнир во Келн запиша три победи и два порази, додека Team Spirti има три победи по ред на Pinnacle Cup, па во одлична форма влегува во денешниот натпревар. Сепак, поради подобриот однос на меѓусебни средби за Astralis, ние предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*