Тикет на денот е-Спорт (15.08.2021)

Денеска имаме нов тикет од Dota 2 во кој може да пронајдете два натпревари од BTS Pro Series Season 7: Americas.

Undying – Beastcoast – 1 @ 1.21 во 22Bet

Две екипи кои многупати досега го опкажаа својот квалитет, но Undying е во подобра форма бидејќи има две победи на последните пет натпревари, додека  Beascoast никако да запише трумф, туку има три ремија и два порази, па затоа се аутсајдер во денешниот дуел. Овие екипи досега немаат одиграно ниту еден меѓусебен натпревар, па ова ќе биде нивна прва пресметка наш предлог е 1 со коефициент 1.21 во 22Bet.

Furia Jovem – Infamous – 1 @ 1.83 во Bet365

Furia Jovem има само еден триумф на последните три дуели, а има и по еден пораз и едно реми, исто како и Infamous, па единствено нешто што ги дели овие екипи е нивниот квалитет, односно меѓусебни средби бидејќи Furia Jovem води со 1-0 во дуели. Токму поради тоа ние предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*