Тикет на денот (четврток, 05.08.2021)

тикет на денот

Пред нас се натпреварите од квалфикациите за Лига на конференции и Лига Европа. Дуели има многу, па треба внимателно да се избира. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Линколн – Слован – 2/2 @ 2.40 во 22Bet

Шампионот на Словачке не успеа да го мине второто коло на квалификациите за ЛШ бидејќи беа елиминирани од швајцарскиот тим Јанг Бојс. После ремито во Братислава, претпрепа пораз во Швајцарија, па пласманот во елитата изостана. Претпоследната препрека до Лига Европа е Линколн од Гибралтар. Тие направија големо изненадување, а пружија и силен отпор на натпреварот со Клуж. Сепак ние овде предлагаме 2/2 со квота 2.40 во 22Bet.

Мура – Жалгирис – 1 @ 1.85 во Bet365

Првиот дуел помеѓу шампионите на Словенија и Литванија ќе се изиграат во Мурска Собота. Мура направи големо изненадување со тоа што успеа да ја освои титулата во домашното првенство. Сега на овој тим сите гледаат со „други очи“. Жалгирис со две победи го елиминираше тимот на Линфилд, но Ференцварош беше ненадминлива препрека. Поради домашниот терен и квалитетот на составот, овде предлагаме 1 со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*