ТИП НА ДЕНОТ: (04.08.2021,21:00) ВАДИ ДЕГЛА – АЛ АХЛИ

ГОСТИТЕ ДА ДОМИНИРААТ

Египет, Премиер Лига, 04.08.2021: Вади Дегла – Ал Ахли ТИП 2/2

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Вади Дегла и Ал Ахли од рамките на египетската Премиер лига. Вади Дегла е на претпоследната позиција и во последните пет натпревари има запишано само една победа во претпоследното коло и тоа не е доволно за да излезат од црвената зона. Ал Ахли од друга страна е на второто место со 3 бода помалку во однос на првопласираниот тим на Замалек, но има и натпревар помалку што е одлична работа. Овде Ал Ахли веруваме дека ќе доминира и ние очекуваме победа за нив уште во првото полувреме. Наш предлог за овој дуел е 2/2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.82.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*