ТИП НА ДЕНОТ: (03.08.2021,20:00) ТУН – ИВЕРДОН

ТУН Е АПСОЛУТЕН ФАВОРИТ

Швајцарија, Челинџ Лига, 03.08.2021: Тун – Ивердон ТИП 1

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Тун и Ивердон од рамките на швајцарската челинџ лига. Тун со победа ја започна новата сезона, а нивните амбиции се насочени кон топ позициите и можноста за пласман во повисок ранг. Од друга страна Ивердон во првото коло запиша пораз, па се наоѓа на претпоследната позиција на табелата. Гостите имаат една и едиснствена цел, а тоа е да обезбедат навремен опстанок во лигата. Наш предлог за овој дуел е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.57.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*