Тикет на денот (вторник, 03.08.2021)

тикет на денот

Европските квалификации влегуваат во најинтересната фаза. На програмата се првите натпревари од третото коло, а вeчер се играат седум дуели во квалификациите за ЛШ.

Малме – Ренџерс – Х2&3+ @ 3.00 во 22Bet

Шведскиот првак веќе мораше да помине две препреки додека Шкотите дури сега го започнуваат походот во ЛШ. После децениската доминација на Селтик во  Шкотска, Ренџерс во минатата сезона доминантно стигна до титулата и ќе има шанса да стигне и до европската елита. Малмe ги елиминираше екипите на Рига и Хелсинки, па сега имаат уште еден тежок испит. Ренџерс е благ фаворит на овој натпревар, а ние типуваме Х2&3+ со квота 3.00 во 22Bet.

Олимпијакос – Лудогорец – 1&0-3 @ 2.34 во Bet365

Се освен пласман во групната фаза од ЛШ би било катастрофа за Грците. Олимпијакос лесно стигна до новата титула во Грција и успеа да ги остави зад себе екипите на ПАОК, Арис и АЕК. Бугарите не не воодушевија во претходните натпревари. Тие мораше да играат две кола во квалификациите, а ги елиминираа шампионите на Белорусија и Словенија. Против Шахтјор од Солигорск славеа два пати, додека во Мурска Собота беше без голови. Наш предлог за овој дуел е 1&0-3 гола со квота 2.34 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*