ТИП НА ДЕНОТ: (19.07.2021,21:15) КЕФЛАВИК – ВИКИНГУР

Прво коло од најсилната исландска лига 19.07.2021: Кефлавик – Викингур ТИП 2

Кефлавик се наоѓа во добра форма и има само еден пораз на последните пет меча. Моментално се наоѓа на 9-то место, меѓутоа сега на гости му доаѓа еден од најдобрите тимови во лигата. Проблем на овој тим е ефикасноста, а целта е секако да изборат опастанок во првата лига, каде се пласираа оваа сезона. Викингур игра одлично од почетокот на сезоната и целта на тимот од престолнината е сигурно да ја освои титулата. Моментално е на третото место на табелата со 4 бода заостаток зад лидерот, па се напѓа пред императив победа на овој меч. Покрај квалитетот и традицијата е на негова страна. нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.68 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*