ТИП НА ДЕНОТ: (18.07.2021,16:00) КОПЕНХАГЕН – АЛБОРГ

Прво коло од најсилната данска лига 18.07.2021: Копенхаген – Алборг  ТИП 1

Започнува данското првенство, а Копенхаген повторно е меѓу главните фаворити за титулата. Сигурно ќе сака со победа да ја отвори сезоната, особено поради фактот што игра на домашен терен. Алборг има само една победа на последните четири меѓусебни средби и по традиција игра лошо во Копенхаген. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.61 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*