ТИП НА ДЕНОТ: (17.07.2021,20:00) САРПСБОРГ– БОДО ГЛИМТ

Прва лига на Норвешка 17.07.2021: Сарпсборг – Бодо Глимт  ТИП 1X

Сарпсборг после 11 одиграни кола се наоѓа на 12-то место на табелата, но минатото коло покажа дека е во добра форма и го победи Молде. Овој тим има постигнато само осум гола од стартот на првенството и тоа е најмалку во лигата, па јасно дека најслаба точка е нападот. Од друга страна актуелниот шампион е бледа сенка на тимот од минатата сезона. Испаднаа во квалификациите од ЛШ, а и во првенството не играат добро. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.66 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*