Тикет на денот (недела, 11.07.2021)

тикет на денот

Денес е големото финале во ЕУРО 2020, а освен тој натпревар на понудата за кладење има и дуели од пониските лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Молде – Одд – ГГ3+ @ 2.35 во 22Bet

Молде е се уште на лидерската позиција и покрај тоа што претрпи пораз во последното коло. Сега имаат водство од два бода повеќе за разлика од второ пласираниот Бодо/Глимт, но имаат и еден натпревар помалку што им дава поголема предност. Одд е на 7-то место со вкупно 16 бода, а искрено има големи шанси за да се бори за топ позициите на табелата и преку нив да обезбеди пласман во европските квалификации. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.35 во 22Bet.

Естерсундс – Гетеборг – 2 @ 2.00  во Bet365

Естерсунд игра многу лошо оваа сезона, па воопшто не е чудно што се наоѓа на црвените позиции кои следната сезона значат и пласман во понизок ранг. Имено овој клуб на последните пет натпревари има запишано само една победа и тоа е премалку за да бидат на сигурно. Гетеборг од друга страна е во лоша серија, но сега имаат идеална прилика за да стават крај на тоа. Типуваме 2 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*