Тикет на денот е-Спорт (23.06.2021)

Денеска на репертоар ни се натпревари од CS:GO, односно од турнирот ESEA Advanced Season 37, а возбудувањата се разгоруваат бидејќи групната фаза влегува во самата завршница.

Grond – 4Glory – 1 @ 1.50 во Bet365

Две екипи кои имаат можност да обезбедат плејоф на турнирот, иако тоа нема воопшто да биде лесно. Grond има седум победи и шест порази по 13 одиграни кола, додека 4glory има шест победи и пет порази, па се наоѓаат во идентична форма.

Што се однесува до формата во сите натпреварувања, Grond има три победи врзано по ред, додека 4Glory има само една победа на последните три дуели. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во Bet365.

BankaPepsi – Young Ninjas – 1 @ 2.10 во 22Bet

BankaPepsi има седум победи на турниров и шест порази, па само со уште една победа би се приклучиле на тимовите кои се блиску до плејоф, додека нивниот ривал Young Ninjas се наоѓа во ужасна форма и има четири победи и седум порази, па ги чека само борба за опстанок во лигата.

BankaPepsi во претходните три меча запиша две победи и само еден пораз, додека Young Ninjas има една победа и два порази, па ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*