Специјал тикет за натпреварот Финска – Русија

Три натпревари на „менито“ од ЕУРО 2020. Не може  да се издвои дуел кој е екстра интересен бидејќи секој натпревар си има своја  тежина.

Ние фокус за денес ставивме на натпреварот Финска – Русија кој е закажан за во 15:00 часот.

Финска изненади во првото коло така што успеа да ја победи селекцијата на Данска и ги запиша првите три бода, додека вкусот на победа се уште го нема осетено тимот на Русија.

Како и да е, сега овој дуел ќе биде голем испит за двете селекции, а ние решивме да ви составиме тикет во Bet365 со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 8.50, a нашиот избор е:

  • Повеќе голови во второ полувреме
  • Х пп
  • Повеќе од 2.5 картони на натпреварот
  • Конечен исход 2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*