Тикет на денот е-Спорт (10.06.2021)

Денеска во тикетот од е-Спортот ќе ви понудиме два натпревари, кои ни доаѓаат од CS:GO, односно од ESEA Advanced Season 37.

Penta – Singularity – 1 @ 2.25 во Bet365

Penta има три победи и шест порази на ESEA Advanced и се наоѓа на 40 место, односно далеку од топ-16 кои водат во плејофот, додека Team Singularity има два триумфи и пет порази, па се наоѓа на уште полоша позиција, односно 48. место.

Овие екипи досега немаат играно меѓусебе, па ова ќе биде нивна прва пресметка, но исто така двата тима се во ужасна форма бидејќи имаат само по еден триумф на последните пет дуели, но со оглед на тоа дека Penta за нијанса е подобра, наш предлог 1 со коефициент 2.25 во Bet365.

Fate – Entropiq Prague – 1 @ 1.53 во 22Bet

Fate е блиску до место кое води во плејофот бидејќи по пет одиграни меча има четири победи и еден пораз, па денеска ќе имаат добра шанса да се искачат во топ-16. Од друга страна Entropiq игра одлично и има шест победи и три порази, односно се наоѓа на деветта позиција.

Иако овие екипи немаат одиграно ниту еден меѓусебен меч, сепак се очекува големо дерби, во кое ние фаворитската улога ќе му ја дадеме на Fate и затоа ви нудиме 1 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Квоти за ЕУРО 2020


ДатумГрупаНатпреварTип 1 x 2
11.06.2021
21:00 ч.
Група АТурција - Италија
12.06.2021
15:00 ч.
Група АВелс Швајцарија
12.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Финска
12.06.2021
21:00 ч.
Група ББелгија Русија
13.06.2021
15:00 ч.
Група ДАнглија Хрватска
13.06.2021
18:00 ч.
Група ЦАвстрија Македонија
13.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Украина
14.06.2021
15:00 ч.
Група ДШкотска Чешка
14.06.2021
18:00 ч.
Група ЕПолска Словачка
14.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Шведска
15.06.2021
18:00 ч.
Група ФУнгарија Португалија
15.06.2021
21:00 ч.
Група ФФранција Германија
16.06.2021
15:00 ч.
Група БФинска Русија
16.06.2021
18:00 ч.
Група АТурција Велс
16.06.2021
21:00 ч.
Група АИталија Швајцарија
17.06.2021
15:00 ч.
Група ЦУкраина Македонија
17.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Белгија
17.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Австрија
18.06.2021
15:00 ч.
Група ЕШведска Словачка
18.06.2021
18:00 ч.
Група ДХрватска Чешка
18.06.2021
21:00 ч.
Група ДАнглија Шкотска
19.06.2021
15:00 ч.
Група ФУнгарија Франција
19.06.2021
18:00 ч.
Група ФПортугалија Германија
19.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Полска
20.06.2021
18:00 ч.
Група АИталија Велс
20.06.2021
18:00 ч.
Група АШвајцарија Турција
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦМакедонија Холандија
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦУкраина Австрија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БФинска Белгија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БРусија Данска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДХрватска Шкотска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДЧешка Англија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕСловачка Шпанија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕШведска Полска
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФГерманија Унгарија
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФПортугалија Франција
26.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 1
Втор од А – Втор од Б
26.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 2
Прв од А – Втор од Ц
27.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 3
Прв од Ц – Трет од Д/Е/Ф
27.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 4
Прв од Б – Трет од А/Д/Е/Ф
28.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 5
Втор од Д – Втор од Е
28.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 6
Прв од Ф – Трет од А/Б/Ц
29.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 7
Прв од Д – Втор од Ф
29.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 8
Прв од Е – Трет од А/Б/Ц/Д
02.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 1
Победник од 6 – Победник од 5
02.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 2
Победник од 4 – Победник од 2
03.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 3
Победник од 3 – Победник од 1
03.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 4
Победник од 8 – Победник од 7
06.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 1
Победник од 2 – Победник на 1
07.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 2
Победник од 4 – Победник од 3
11.07.2021
21:00 ч.
ФиналеПобедник од 1 – Победник од 2

Сите квоти за ЕУРО 2020 ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*