Што „вели“ Bet365 за Македонија на ЕП?

Македонската фудбалска репрезентација за прв пат во историјата успеа да се пласира на Европското првенство кое ќе се игра ширум Европа.

Со оглед на тоа што ова е прв настап за нашата репрезентација, очекувано сме и аутсајдери кога станува збор за конечниот пласман. Како и да е, самото учество во ова натпреварување е голем успех, но далеку од тоа дека нема оптимисти кои се надеваат на добар резултат.

Во продолжение на овој текст ќе ви ги претставиме коефициентите за Македонија да успее да направи добар пласман на ЕП.

Според Bet365, шампионската титула за Македонија се цени со вртоглава квота во вредност од 501. За да ја поминеме групата понудена е квота 3.50, додека за да завршиме први во групата е понудена квота 21. Исто така е понуден коефициент и за да не се квалификуваме понатаму, а за тоа коефициентот е само 1.28.

Интересни облози се понудени и за нокаут фазата. Коефициент 151 е понуден Македонија да игра во финале, 41 коефициент за полуфинале, додека 15 коефициент се нуди за да стигне нашата репрезентација до четврт финалето.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*