ТИП НА ДЕНОТ: (21.05.2021,19:00) АДМИРА – АЛТАХ

РЕЛАКСИРАН НАТПРЕВАР ЗА КРАЈ НА СЕЗОНАТА

Австрија, Група Елиминација, 21.05.2021: Адмира – Алтах ТИП ГГ

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Адмира и Алтах од рамките на австриската Типико Бундеслига. Адмира се наоѓа на претпоследната позиција на табелата, но немаат загрозен опстанок, додека Алтах е екипата која ќе патува во понизок ранг. Како и да е, овде ниту едните, а ниту другите немаат потреба од бодови, па очекуваме релаксиран натпревар и голови. Наш предлог е ГГ,  а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.75.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*