ТИП НА ДЕНОТ: (19.05.2021,21:15) ВБА – ВЕСТ ХЕМ

ГОСТИТЕ ЌЕ ЈА ИСКОРИСТАТ ЛОШАТА ФОРМА НА ВБА

Англија, Премиер лига, 19.05.2021: ВБА – Вест Хем ТИП 2

Резултат: 1-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу ВБА и Вест Хем од рамките на англиската Премиер лига. ВБА веќе ја заврши оваа сезона и следната сезона ќе мора да се преселат во Чемпионшип, па потоа да се потрудат експресно да се вратат во Премиер лига. Вест Хем е на солидна позиција која води во Европа, но конкуренцијата е огромна, па искрено на овој натпревар немаат право на кикс, доколку сакаат таков пласман. Ние сметаме дека се освен победа за Вест Хем би било изненадување. Наш предлог е 2,  а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.63.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*