ТИП НА ДЕНОТ: (14.05.2021,21:00) ЊУКАСЛ – МАНЧЕСТЕР СИТИ

МАНЧЕСТЕР СИТИ Е ОГРОМЕН ФАВОРИТ

Англија, Премиер Лига, 14.05.2021: Њукасл – Манчестер Сити ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Њукасл и Манчестер Сити од рамките на англиската Премиер лига. Њукасл веќе си ја исполни својата обврска во елитата и тие обезбедија навремен опстанок, па до крајот може да играат релаксирано и без многу притисок. Што се однесува до Манчестер Сити тие се нови шампиони во Премиер лига, па искрено и тие немаат некој голем мотив за овој натпревар. Очекуваме релаксиран дуел и најмалку три гола. Наш предлог е 3+,  а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.53.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*