ТИП НА ДЕНОТ: (12.05.2021,19:00) СЕВИЉА – ВАЛЕНСИЈА

НАТПРЕВАР БЕЗ МОТИВ

Шпанија, Ла Лига, 12.05.2021: Севиља – Валенсија ТИП 0-2

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Севиља и Валенсија од рамките на шпанската Ла Лига. Севиља веќе обезбеди пласман во ЛШ и на тој начин ја исполни својата приоритетна цел, па нема за што да се бори до крајот на шампионатот. Валенсија од друга страна е на сигурно, а освен што обезбедија опстанок, друг успех не е забележан. Наш предлог е 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 2.20.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*