Тикет на денот е-Спорт (12.05.2021)

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме два меча од светот на CS:GO, од кои втората пресметка е големо дерби и сите очи ќе бидат вперени во него, а ние се надеваме дека повторно ќе ни донесе заработка.

Ence – Skade – 2 @ 1.57 во Bet365

Ence има само еден триумф на последните три средби со ривалите, откако неочекувано загуби од EPG Family, а претходно доживеа пораз и во дербито со Skade, додека единствен триумф им е против EndPoint до 2-0. Skade, од друга страна, има три од три, откако ги совлада Anonymo, Mad Lions и Spirit Academy. Во меѓусебни средби води Skade со 2-0, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

G2 Esports – FaZe Clan – 1 @ 1.53 во 22Bet

Ова е едно од најголемите дербија во светот на CS:GO затоа што ќе се соочат екипи кои се пресметаа дури 36 пати меѓусебе, а подобар во 24 од нив беше FaZe, но ситуацијата е променета во претходните месеци, па G2 Esports славеше на последните три дуели. Што се однесува до формата на екипите, G2 Esports има два триумфи во последните три меча, и тоа против Astralis и Virtus.pro, како и еден пораз од Gambit, додека FaZe ги загуби сите три претходни пресметки од Mousesports, Virtus.pro и G2. Токму поради тоа наш предлог е 1 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*