Тикет на денот е-Спорт (08.05.2021)

Уште еден тикет од е-Спортот ни доаѓа денеска, кој веруваме дека повторно нема да ве разочара, а во него ќе ви понудиме нови два меча од CS:GO.

1win – 100ping – 2 @ 2.37 во Bet365

Ова ќе биде четврти обид на 1win конечно да ја запише првата победа против 100ping, откако претходните три пресметки ги загуби, меѓутоа тоа воопшто нема да биде лесно. 1win има три порази на последните три пресметки, па поради тоа ќе биде аутсајдер во мечот, додека 100ping е во солидна форма и има две победи на претходните три меча, и тоа против 1win и Nemiga. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

Heroic – Natus Vincere – 2 @ 2.25 во 22Bet

Уште едно дерби меѓу две фантастични екипи, кои досега во историјата се сретнаа 25 пати, при што подобар во 15 од нив беше Natus Vincere. Heroic е во одлична форма и има три победи на последните три меча, откако ги совлада Astralis, Big и Pain Gaming, додека NaVi славеше против Furia и Virtus.pro, но загуби од Gambit. Интересно е и тоа што NaVi веќе има четири победи по ред против Heroic во меѓусебните пресметки, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*