Тикет на денот е-Спорт (06.05.2021)

Мала промена во денешниот тикет од е-Спортот ќе биде тоа што ќе имаме натпревар од League of Legends, но се надеваме дека тоа нема да не спречи да имаме добитен тикет.

Istanbul Wild Cats – Pain Gaming – 2 @ 2.20 во 22Bet

Турскиот тим Istanbul Wild Cats може да се пофали со солидни натпревари во претходниот период, во кој славеше на две од последните три средби. Тие беа подобри од Fenerbahce со 3-1, но и од големиот ривал Galatasaray со 3-2, иако првиот меѓусебен меч го загубија со 0-1. Pain Gaming, од друга страна, доминираше против ривалите од Бразил и запиша три победи на исто толку натпревари, и тоа против Vorax, Flamengo и Loud. Наш предлог е 2 со коефициент 2.20 во 22Bet.

GameAgents – Grond – 2 @ 1.72 во Bet365

Ќе се соочат две екипи кои не може да се пофалат со добри резултати бидејќи GameAgents запиша само една победа на последните пет меча, додека Grond беше малку подобар и славеше на два натпревари. GameAgents славеше само против mYinsanity, додека Grond ги суреди Ambush и Unique, а со оглед на нивното искуство, тие ќе бидат и фаворит во денешната пресметка. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*