ТИП НА ДЕНОТ: (26.04.2021,18:30) ГЕТЕБОРГ – ДЕГЕРФОРС

ГЕТЕБОРГ Е ПОБЛИСКУ ДО ТРИТЕ БОДА

Шведска, Прва лига, 26.04.2021: Гетеборг – Дегерфорс ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Гетеборг и Дегерфорс од рамките на шведската прва лига. Гетеборг во започна солидно во овој шампионат и запиша едно реми и една победа, па сега се наоѓа на средината на табелата. Дегерфорс од друга страна има 100% негативен учинок, бидејќи во првите две кола запиша исто толку и порази, па логично е да се наоѓа на последната позиција. Гетеборг за оваа сезона имаат големи амбиции, а за да го остварат тоа им требаат триумфи. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.70.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*