Тикет на денот е-Спорт (11.04.2021)

Денешниот тикет од е-Спортот ќе биде составен од два натпревари, од кои првиот е од Dota 2, додека вториот од CS:GO.

High Coast Esports – Ghost Frogs – 2 @ 1.66 во Bet365

Иако можеби за многумина познат е High Coast Esports, сепак тие денеска нема да имаат лесна задача затоа што ќе се соочат со Ghost Frogs, кој секогаш знае да биде незгоден. High Coast Esports славеше на последните два од три натпревари, и тоа против Tundra и Brame, додека поразен беше од Vikin.gg. За разлика од нив, Ghost Frogs славеше на претходните три дуели, и тоа против GMT Esports, Prosti Esli и qwerty. Ова е нивна прва меѓусебна пресметка, а поради подобрата форма наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Lilmix – Hercegnovi – 1 @ 1.57 во 22Bet

Lilmix пред една недела загуби од Lemondogs со 1-2, додека претходно беше подобар од SAWO со 2-1 и Prima со 16-9, додека Hercegnovi загуби од Honoris со 0-2, но затоа ги совлада Ethereal и Skade со по 2-1. И ова ќе биде прва меѓусебна пресметка меѓу овие екипи, која се очекува да биде израмнета, а ние предлагаме 1 со квота од 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*