ТИП НА ДЕНОТ: (09.04.2021,21:00) МЕЦ – ЛИЛ

ЛИЛ ИГРА ФАНТАСТИЧНО

Франција, Лига 1, 09.04.2021: Мец – Лил ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Мец и Лил од рамките на француската елитна лига. Мец е во многу лоша серија, а искрено тешко дека ќе успее токму денес да ја прекине и да победи, бидејќи го пречекува провпласираниот Лил. Гостите играат одлично во последно време и докажаа дека не се случајно на првата позиција. Тие запишаа победа против ПСЖ и може да кажеме дека во моментов се најголеми фаворити за титула во Франција. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.75.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*