Тикет на денот е-Спорт (02.04.2021)

Од фудбалот со автомобили, односно Rocket League, денеска се селиме на CS:GO, а во продолжение ни доаѓаат два возбудливи меча.

G2 Esports – Team Liquid – 2 @ 1.57 во Bet365

G2 има само еден триумф на последните три натпревари во ESL Pro League, и тоа против FaZe додека беа поразени од Mousesports и ENCE. Додека од друга страна, Team Liquid славеше во сите три претходни натпревари, и тоа против Virtus.pro, Evil Geniuses и EndPoint со по 2-0. Во меѓусебни средби води Team Liquid со 7-3, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

LowLandLions – 4Elements Esports – 1 @ 1.38 во 22Bet

LowLandLIons славеше на последните две од три средби, и тоа против JoinTheForce и IceWolves, додека поразени беа од mCon. Од друга страна, 4elements има само една победа против Quantum додека беа поразени од eSuba и Project Eversio. Во меѓусебни средби резултатот е во корист на LowLandLions, кој води со 1-0, па затоа и овој пат ќе биде фаворит, а ние предлагаме 1 со коефициент 1.38 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*