ТИП НА ДЕНОТ: (28.03.2021,15:00) КАЗАХСТАН – ФРАНЦИЈА

ФРАНЦИЈА ДА ЈА ОПРАВДА ГРЕШКАТА

Меѓународен, СП – квалификации, 28.03.2021: Казахстан – Франција ТИП 2/2

Резултат: 0-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Казахстан и Франција од рамките на квалификациите за Мундијалот во Катар. Казахстан реално е со минимални шанси за пласман бидејќи се во група која има доста голем квалитет. Французите од друга страна и покрај тоа што беа фаворити во првото коло не успеаа да ја победат селекцијата на Украина, па сега е време да ја оправдаат грешката. Наш предлог е 2/2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.65.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*