ТИП НА ДЕНОТ: (27.03.2021,15:00) ЦРНА ГОРА – ГИБРАЛТАР

ДОМАЌИНИТЕ ДА ДОМИНИРААТ

Меѓународен, СП – квалификации, 27.03.2021: Црна Гора – Гибралтар ТИП 1/1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Црна Гора и Гибралтар од рамките на квалификациите за Мундијалот во Катар. Црна Гора во првото коло успеа да земе три бода на едно тешко гостување, а сега се пред нов предизвик за кој не би требало да имаат проблеми со оглед на тоа што Гибралтар е преслаба селекција. Овде очекуваме максимална доминација на домаќините. Наш предлог е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.45.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*