ТИП НА ДЕНОТ: (25.03.2021,20:45) ГЕРМАНИЈА – ИСЛАНД

ГЕРМАНЦИТЕ СЕ ОГРОМНИ ФАВОРИТИ

Меѓународен, СП – квалификации, 25.03.2021: Германија – Исланд ТИП 1/1

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Германија и Исланд од рамките на квалификациите за Мундијалот во Катар. Германците важат за најголеми фаворити во групата, па на овој прв натпревар треба да го оправдаат и да го докажат тоа. Исланд според сите проценки влегува во трка за втората позиција, но за жал бодови ќе мора да зема од други селекции. Наш предлог е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.55.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*