ТИП НА ДЕНОТ: (23.03.2021,20:45) АЛБИОН – ЕДИНБУРГ

ГОСТИТЕ СЕ ВО МНОГУ ПОДОБРА ФОРМА

Шкотска, Лига 2, 23.03.2021: Албион – Единбург ТИП 2

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Албион и Единбург од рамките на шкотската лига 2. Домаќините досега имаат освоено само шест бода што е навистина премалку за да се надеваат на било каков успех во првенството, а освен тоа се наоѓаат и на претпоследната позиција. Единбург од друга страна е во трка за позициите кои можат следната сезона да ги одведат во повисок ранг, па веруваме дека нема да ја прокоцкаат шансата за бодови на овој натпревар. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.54.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*