ТИП НА ДЕНОТ: (17.03.2021,19:00) СЕВИЉА – ЕЛЧЕ

СЕВИЉА Е ПОКВАЛТЕТНА ЕКИПА

Шпанија, Ла Лига, 17.03.2021: Севиља – Елче ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Севиља и Елче од од рамките на Ла Лига. Ова е заостанат натпревар од второто коло, но овој пат бодовите им се потребни на двете екипи за различна намена. Додека Севиља се бори за пласман во ЛШ, Елче има проблеми со опстанокот. Сепак, сметаме дека домаќините се поквалтиетен тим и дека ќе победат на овој натпревар. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.44.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*