Тикет на денот е-Спорт (17.03.2021)

По вчерашниот тикет од е-Спортот во Dota 2 денеска повторно се селиме на CS:GO, каде што ни следат нови два меча.

Ninjas in Pyjamas – Mousesports – 1 @ 1.66 во Bet365

Ninjas in Pyjamas славеше завчера со 2-0 против Faze Clan, откако еден ден претходно загуби од ENCE, но денеска ќе налета на Mousesports, кој нема триумф на последните пет меча. Исто така, овие екипи меѓусебе играле 22 пати, при што NiP има 14 победи, од кои четири во последните пет натпревари, што е одличен податок за нив. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Vitality – ENCE – 1 @ 1.36 во 22Bet

Vitality има две победи на последните три натпревари и тоа против Mousesports со 2-0 и FaZe со 2-1, додека загубија само од G2 Esports со 0-2. Од друга страна, ENCE славеше против G2 и Mousesports со по 2-1, додека беа поразени од NiP со 1-2. Во меѓусебни дуели води Vitality со 9-3 и предноста е на нивна страна. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*