ТИП НА ДЕНОТ: (11.03.2021,21:00) РОМА – ШАХТЈОР

РОМА ВО УЛОГА НА ФАВОРИТ

Меѓународен, Лига Европа, 11.03.2021: Рома – Шахтјор ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Рома и Шахтјор од рамките на 1/8 финалето од Лига Европа. Рома во овој натпревар влегува со одлично расположение после двете врзани победи во Серија А каде што успеа да ги надигра Џенова и Фиорентина. Шахтјор од друга страна со самиот пласман во овој дел од Лига Европа се задоволни, па понатаму што ќе биде нека биде. Рома има далеку поквалитетна екипа за разлика од гостите, па веруваме дека ќе победи на овој натпревар без поголеми проблеми. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.53.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*