ТИП НА ДЕНОТ: (05.03.2021,21:00) ЕСПАЊОЛ – ОВИЕДО

ЕСПАЊОЛ ЗА ПОВРАТОК ВО ЛА ЛИГА

Шпанија, Сегунда лига, 05.03.2021: Еспањол – Овиедо ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Еспањол и Овиедо од рамките на втората лига во Шпанија. Еспањол има една и единствена цел, а тоа е да обезбеди директен пласман во Ла Лига за следната сезона. Засега може да кажеме дека тоа им оди одлично бидејќи се наоѓаат на втората позиција и се држат одлично. Овиедо не би требало да биде пречка на овој натпревар со оглед на тоа што нема големи амбиции освен да обезбеди навремен опстанок. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.77.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*