ТИП НА ДЕНОТ: (31.01.2021,18:00) ВОЛФСБУРГ – ФРАЈБУРГ

ВОЛФСБУРГ НЕ ТРЕБА ДА КИКСНЕ

Германија, Бундеслига, 31.01.2021: Волфсбург – Фрајбург ТИП 1

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Волфсбург и Фрајбург од рамките на германската Бундеслига. Волфсбург се наоѓа во потесниот круг за Европа, а ако продолже со вакво темпо како досега, дефинитивно ќе обезбеди пласман во ЛШ, што би било одличен успех за овој тим. Фрајбург е на средината на табелата и игра доста непредвидливо, но сепак овде шансите ние ги даваме на Волфсбург. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.91.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*