ТИП НА ДЕНОТ: (26.01.2021,22:15) БОАВИСТА – СПОРТИНГ

СПОРТИНГ Е ГОЛЕМ ФАВОРИТ

Португалија, Примера лига, 26.01.2021: Боависта – Спортинг ТИП 2

Резултат: 0-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Боависта и Спортинг од рамките на првата фудбалска лига во Португалија. Боавистина оваа сезона нема со што да се пофали и игра многу очајно, па последната позиција на табелата воопшто не е случајност. Спортинг од друга страна е лидер на табелата и има еден бод повеќе и еден натпревар помалку, па овде мора да победи за да ја осигура предноста. Без многу двоумење типуваме на гостите. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.54.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*