ТИП НА ДЕНОТ: (25.01.2021,21:15) ФАРЕНСЕ – ПОРТО

ПОРТО НЕМА ПРАВО НА КИКС

Португалија, Примера лига, 25.01.2021: Фаренсе – Порто ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Фаренсе и Порто од рамките на елитната фудбалска лига на Португалија. Фаренсе е во црвената зона и со победа во последното коло над Жил Висент ја прекина серијата на три натпревар без триумф. Од друга страна Порто има шампионски амбиции, па ако сака да ги оствари нема право на кикс, особено на натпревари со противници како денешниот. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.46.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*