ТИП НА ДЕНОТ: (21.01.2021,21:30) ЕИБАР – АТЛЕТИКО МАДРИД

АТЛЕТИКО БЕЗ ПРАВО НА КИКС

Шпанија, Ла Лига, 21.01.2021: Еибар – Атлетико Мадрид ТИП 2

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Еибар и Атлетико Мадрид од рамките на шпанската Ла Лига. Еибар е во доста лоша форма, а искрено не веруваме дека овде нешто ќе променат бидејќи ги пречекуваат фубалерите на Атлетико Мадрид кои играат фантастично и се наоѓаат на лидерската позиција. Веруваме дека гостите нема да го прокоцкаат овој натпревар кој ќе им значи огромна предност на врвот. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.78.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*