ТИП НА ДЕНОТ: (19.01.2021,21:15) ЛЕСТЕР – ЧЕЛЗИ

ГОЛОВИ НА ДВЕТЕ СТРАНИ

Англија, Премиер лига, 19.01.2021: Лестер – Челзи ТИП ГГ

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лестер и Челзи од рамките на англиската Премиер лига. Мора да признаеме дека Лестер игра одлично оваа сезона и третото место на табелата воопшто не е случајно. Од друга страна, Челзи некако како да влезе во криза во последно време и сега е далеку од титулата, но до крајот има уште многу и рано е да им судиме. Овде е малку неблагодарно да типуваме на конечен исход, па затоа решивме да ви дадеме предлог на голови. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.72.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*