ТИП НА ДЕНОТ: (18.01.2021,20:30) ХАМБУРГЕР – ОСНАБРУК

ХАМБУРГЕР ЗА ЛИДЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА

Германија, Цвајт лига, 18.01.2021: Хамбургер – Оснабрук ТИП 1

Резултат: 5-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Хамбургер и Оснабрук од рамките на втората германска лига. Хамбургер има една и единствена цел, а тоа е директен пласман во елитата, а засега добро го остваруваат тој план. Од друга страна, Оснабрук е на средината на табеалта и со навремен опстанок би биле комплетно задоволни. Ако победат домаќините на овој натпревар ја преземаат лидерската позиција, па затоа предлагаме победа за нив. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.56.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*