ТИП НА ДЕНОТ: (13.01.2021,18:45) БЕШИКТАШ – РИЗЕСПОР

БЕШИКТАШ Е ФАВОРИТ

Турција, Куп, 13.01.2021: Бешикташ – Ризеспор ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Бешикташ и Ризеспор од рамките на турскиот Куп. Бешикташ е квалитетен тим, а тоа го покажуваат резултатите во последните неколку натпревари каде што овој тим нема пораз. Од друга страна Ризеспор нема големи амбиции, бидејќи не можат да играат на два фронта. Овде без поголеми проблеми би требало да победи Бешикташ. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.42.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*