Тикет на денот е-Спорт (28.12.2020)

Денеска во нашиот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме два натпревари, кои овој пат ни доаѓаат од светот на CS:GO.

MBAPPEEK – Winstrike – 2 @ 1.35 во Bet365

Winstrike е во совршена форма и има „пет од пет“, а денеска на турнирот Vulkan Fight ќе се соочи против аутсајдерот MBAPPEEK, кој славеше само двапати на последните пет дуели. Winstrike сите го познавате од претходните типови и може да кажеме слободно дека има еден од најквалитетните состави, па затоа е фаворит за победа. Наш предлог е 1 со коефициент 1.35 во Bet365.

Lyngby Vikings – ex-ETHEREAL – 2 @ 1.36 во 22Bet

Ex-Ethereal го имавме во нашите предлози и во претходните денови, а денеска тие ќе се соочат со Lyngby, па се очекува возбудлив меч на Vulkan Fight турнирот. Еx-Ethereal има три победи на последните пет дуели, додека нивниот ривал славеше само еднаш, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3651.83

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*