ТИП НА ДЕНОТ: (11.12.2020,20:45) САСУОЛО – БЕНЕВЕНТО

САСУОЛО НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА ИМА ПРОБЛЕМИ НА ОВОЈ НАТПРЕВАР

Италија, Серија А, 11.12.2020: Сасуоло – Беневенто ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Сасуоло и Беневенто од рамките на италијанската Серија А. Сасуоло после одличниот старт на сезоната како да навлезе во криза, но се уште се наоѓа на позиција која следната сезона води во Европа. Беневенто од друга страна е на средината на табелата и нивните амбиции се да обезбедат навремен опстанок. Овде домаќините се фаворити и очекуваме да победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.68.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*