ТИП НА ДЕНОТ: (02.12.2020,21:00) СЕВИЉА – ЧЕЛЗИ

ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР ВО ЛШ

Меѓународен, Лига на шампиони, 02.12.2020: Севиља – Челзи ТИП ГГ

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Севиља и Челзи од рамките на Лигата на шампиони. Овде и двете екипи веќе обебзедија пласман во нокаут фазата, па слободно може да кажеме дека во овој натпревар ќе влезат релаксирани. Севиља е на второто место, додека Челзи и на првото место и покрај тоа што го имаат истиот учинок, но тоа е благодарение на подобрата гол разлика. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.78.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*