ТИП НА ДЕНОТ: (01.12.2020,18:55) ШАХТЈОР – РЕАЛ МАДРИД

ГОСТИНОТ Е ФАВОРИТ

Меѓународен, Лига на шампиони, 01.12.2020: Шахтјор – Реал Мадрид ТИП 2

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Шахтјор и Реал Мадрид од рамките на Лигата на шампиони. Домаќините се се уште во математича конкуренција за пласман во нокаут фазата, но реалната ситуација е малку поразлична. Реал Мадрид има големи амбиции, додека истото се се случува и со Менхенгладбах, па колку тешко дека ќе успеат домаќините да се изборат со овие тимови. Овде гостите се фаворити и очекуваме нивна доминација. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.50.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*