ТИП НА ДЕНОТ: (26.10.2020,21:15) БЕНФИКА – БЕЛЕНЕНСЕС

ДОМИНАЦИЈА НА ДОМАЌИНИТЕ

Португалија, Премиер Лига, 26.10.2020: Бенфика – Белененсес ТИП 1/1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Бенфика и Белененсес од рамките на португалската прва лига. Бенфика доминира во новата сезона, а очекуваме сега да продолже така и на овој натпревар. Имено, овој тим има 100% позитивен учинок, односно од четири изиграни натпревари има толку и победи. Белененсес после победата во првото коло врза три натпревари без триумф, а тешко дека ќе успее на овој натпревар да ја прекине таа серија. Наш предлог е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.52.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*